Kviečia į kalbos renginį, kuris bus įdomus ne tik kalbininkams

Nurimus mokyklose, bibliotekose organizuotiems Lietuvių kalbos dienų renginiams, Kėdainių rajono lituanistai, visi kiti kėdainiečiai, kuriems brangi ir įdomi lietuvių kalba, kviečiami į kalbos renginį Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje kovo 31 d. 13.30 val.

Trijų lektorių paskaitas vienys pavadinimas: „Nepatikėsite: lietuvių kalba gali išgelbėti pasaulį“.

Į renginį atvyks Lietuvių kalbos instituto direktorė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė,  mokslo darbuotoja dr. Aurelija Tamulionienė, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus.
Daugiakultūriame centre taip pat bus pristatyta Lietuvių kalbos instituto parengta lietuvių kalbos istorijai skirta paroda.

Kalbės ne apie kalbos klaidas

Šiandien kalba pakito ir tapo kuo kitu, nei visi mes tradiciškai įsivaizduojame ir buvome mokomi (o dar dažnai ir dabar mokomi) mokyklose ar paveldėję iš praėjusių kartų. Kalbos posūkis žymi savotišką  kalbos krizę, kuri, matyt, žymi naują kalbinę erą. Kalba tarsi pradeda gaminti, kurti mūsų gyvenimą, o ne tik jį atspindėti, išreikšti pasyviai. Tokie dalykai dar nėra labai plačiai svarstomi. Kad kalba net gali kurti pridėtinę vertę, kad  konkurencingumas  pirmiausia gali būti  kalbinis, kai kam dar sunku suprasti ir patikėti. Nors jau ne vienas tikrai įsitikinome, kad, mokėdami valdyti savo kalbą, greičiau prisitaikysime ne tik prie pasaulio permainų, bet ir gebėsime pokyčius  inicijuoti. Mums tikrai reiktų keisti požiūrį į kalbą ir ją laikyti ne tik bendravimo priemone, o gyvenimo kūrimo medžiaga.  

Neužtenka kalbėti, kad lietuvių kalba sena ir  graži, kad tai mūsų paveldas, kad reikia ją mylėti ir puoselėti, o kalbant ir rašant nedaryti kalbos klaidų. Didaktika, apeliavimai, prašymai ar net grasinimai mažai veikia. Kalba yra saugoma  ir puoselėjama, kuriama tada, kai ji turi, kūrybinių, ekspansinių, konkurencinių variklių.  O mūsų kalba tikrai tai turi, ji gyva ir turi galimybę plėstis!  Šiai įdomiai ir moderniai temai renginio metu bus skirta daugiausia dėmesio. 

Renginį organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba, Kėdainių daugiakultūris centras.

Kviečiame dalyvauti!
Renginys tikrai bus įdomus ne tik kalbininkams!

Kėdainių rajono savivaldybės  vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja) Rūta Švedienė

Griežtai draudžiama Kedainietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kedainietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kedainietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.229.113.106.

Rašyti

Portalo Kedainietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kedainietis@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Renginys Vilkaviškyje. Tolerancija yra pagarba, kurios vertas kiekvienas žmogus

Lapkričio 16-ąją minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr....

SVARBU: Atliks žmogaus vidaus organų ir stuburo kompiuterinį testavimą

Spalio 20 dieną Kėdainiuose, viešbutyje "Grėjaus namas", bus pakartotinai atliekamas ŽMOGAUS VIDAUS ORGANŲ IR STUBURO KOMPIUTERINIS TESTAVIMAS ...